Żywy Różaniec

rozaniec

Modlitwa Różańcowa

„Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi…”Jan Paweł II

Różaniec dla niektórych to długa i nużąca modlitwa. Często jest odklepywana co spowodowane jest brakiem czasu lub niechęcią. Różaniec to nie jest zwykła modlitwa – to sposób na życie!

 

Odmawiając różaniec zawierzamy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze życie – Najświętszej Maryi Pannie. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa.

Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut… To jedyne ok. 25 minut z 1440 – które otrzymujemy od Boga każdego dnia!

O mocy różańca można pisać wiele – jednak to każdy osobiście musi się o niej przekonać. Trzymając w ręku różaniec możemy porozmawiać a Bogiem, Maryją. Jest to kontemplacja dzięki, której łatwiej zrozumieć świat. Modląc się na różańcu nigdy nie będziemy sami zawsze będzie nam towarzyszył Jezus Chrystus ze swoją Matką. Wokół nas będziemy dostrzegać życzliwych ludzi oraz radość i pokój. To co daje nam ta modlitwa, nie da nam żaden człowiek.

UZBRÓJCIE SIĘ W RÓŻANIEC JAK W BROŃ I NIECH W WASZYCH DOMACH ROZBRZMIEWA TA WSPANIAŁA MODLITWA JAK WDZIĘCZNA PIEŚŃ, PIEŚŃ MIŁOŚCI. POTĘŻNA W MOCY, W SILE I ŁASCE. NIKT Z CZCZĄCYCH MÓJ RÓŻANIEC NIE ZGINIE.         Słowa Matki Bożej.

 

Jak odmawiać Różaniec?

 

 •  Na początku należy uczynić znak Krzyża świętego i na krzyżyku odmówić Wierzę w Boga
  •    Na pierwszym paciorku odmawia się Ojcze nasz
  •    Na trzech dalszych Zdrowaś Maryjo
  •    Są to modlitwy wstępne; ich intencją jest uproszenie cnót wiary, nadziei i miłości. Przy odmawianiu wszystkich części różańca wystarczy modlitwy wstępne odmówić tylko przed częścią pierwszą.
  •    Następnie zapowiada się daną część i tajemnicę jako temat do rozważania na tle powtarzanych modlitw ustnych: Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu
  •    Po każdym Chwała Ojcu odmawiamy tak zwaną modlitwę fatimską: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

 

wskazówki dotyczące odmawiania modlitwy różańcowej

modlitwa

Modlitwę możesz odmówić w Kościele przed Najświętszym Sakramentem, pod Krzyżem Chrystusa, czy przy Jego Grobie w czasie Wielkiego Postu.

Jeśli zechcesz odmówić ją w domu, wybierz odpowiedni czas (by nikt ci nie przeszkadzał) i uczyń to w sposób uroczysty. Postaw krzyż lub wizerunek Chrystusa. Zapal świecę. Przygotuj się do spotkania z Jezusem, który przychodzi z mocą uzdrawiania – czytając Pismo Święte, odmawiając Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia lub inne modlitwy.

Wpatrując się w krzyż, odmawiaj głośno słowa modlitwy. Nie spiesz się. Daj czas Panu Bogu, by sam cię poprowadził. Przygotuj się na to, że mogą pojawić się emocje. Nie krępuj ich i nie powstrzymuj – właśnie wtedy Duch Święty dotyka twego serca.

źródło: wiara.pl

Edytuj