Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego  19.05.2024.r.

 1. Zmarli w ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej zmarli śp. Teresa Batorska, Mirosław Blejwas, rodzinom i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy naszej modlitwie „Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca budowlana. Bóg zapłać za ofiary składane na tace oraz te ofiarowane w kancelarii i te które są wpłacane na konto parafialne na remont dachu naszego kościoła. Do tej pory mamy uzbierane na ten cel kwotę 21 000 potrzebujemy jeszcze 129 000 zł.
 3. Dzisiaj o godzinie 16.00 na placu przy Miejskim Domu Kultury wiosenny koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz występy innych zespołów śpiewających i tanecznych w ramach Dnia Animatora Kultury.
 4. Bóg zapłać za opłacanie pokładnego miejsca na grób po upływie 20 lat od ostatniego pochowania i za opłaty administracyjne i kancelaryjne związane z funkcjonowaniem cmentarza.
 5. Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii do Matki Bożej codziennie o 17:45.
 6. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z czytanymi podziękowaniami i prośbami, które można wraz z ofiara składać do skarbony pod ołtarzem.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W następnym tygodniu Boże Ciało z procesją ul. Warszawską i wokół rynku naszego miasta. Ołtarze w tych samych miejscach i bardzo proszę, aby trudu przygotowania ołtarzy podjęły się te osoby, które wykonywały je w ostatnim roku, o zrobienie I ołtarza proszę pana Pińskiego Krzysztofa, II ołtarz panią Grażynę Król, III ołtarz druhów OSP, IV ołtarz przewodników rodzinny ogródków działkowych. Do udziału w procesji już dziś zapraszamy asystę, wspólnotę różańca, orkiestrę, druhów strażaków, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów, oraz wszystkich parafian i gości. Zadbajmy o dekoracje okien naszych domów nawet jeśli nie znajdują się na trasie procesji niech będzie to okazja do wyznania wiary i znakiem dla innych. Za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Msza św.
 9. Parafia bł. Michała Kozala w Słupcy organizuje 30 maja 2024 r. Festyn Rodzinny „Bóg- Honor -Ojczyzna” od godz. 14.00 – 22.00. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. Organizujemy dekanalny wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy, które będzie miało miejsce w sobotę 1 czerwca. Wyjazd 7.40 powrót w godzinach nocnych. Koszt wyjazdu (transport plus pakiet Lednicki) 80 zł. Bliższe informacje i zapisy wraz z wpłatą i ks. Macieja.
 11. Parafia bł. Michała Kozala w Słupcy od 15 do 16 czerwca 2024r. organizuje pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium św. Józefa w Kalisza, zczegółowe informacje i zapisy u Księdza Stanisława w parafii Bł. Michała Kozala w Słupcy do 2 czerwca, numer kontaktowy na plakacie w gablocie.
 12. Zapraszamy na Kurs Emaus który będzie w Licheniu Starym w dniach 31.05 -02.06.2024r. szczegóły na plakacie
 13. Zachęcamy do czytania i kupowania Przewodnika Katolickiego przy wyjściu z kościołem 10 zł. za sztukę, polecamy wiele ciekawych artykułów: dziś dodatek 5 minut  przed Bogiem na miesiąc czerwiec. Zachęcamy do lektury.