Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy 22.05.2016r.

  1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ilekroć świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójce – jednego Boga w trzech osobach.

 

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w Poniedziałek, Wtorek , Środa , Czwartek o godz. 20.30 zakończone Apelem Maryjnym, Piątek, Sobota, Niedziela, pół godz. przed wieczorna Mszą św. o godz. 17.30, Zapraszamy szczególnie tych którzy jeszcze nie byli.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne i budowlane naszej parafii na wkład własny do remontu naszych zabytkowych organów.

 

  1. Kończą się zapisy na wyjazd do Krakowa na ŚDM. Prosimy jeszcze zainteresowanych wyjazdem o zgłoszenie do księży wikariuszy. Spotkanie organizacyjne 27 maja o godz. 18.30. Zapraszamy młodzież chętną do utworzenia zespołu muzycznego dekanalnego na ŚDM. Spotkanie organizacyjne 31. Maj godz. 18.30. Zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewne na Polach lednickich 4 czerwca. Dziękując za Chrzest, chcemy Bogu powiedzieć „Amen” i wspólnie przejść przez Bramę Miłosierdzia. Zapisy u księży wikariuszy. Spotkanie organizacyjne 23 maja poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.

 

  1. W trwającym Roku Miłosierdzia nasza parafia organizuje wyjazd autokarem do sanktuarium Maryjnego w Kawnicach, gdzie znajduje się Brama Miłosierdzia, by przechodząc przez Nią zyskać odpust zupełny przypisany do Owoców tego niezwykłego czasu Bożego Miłosierdzia. Wyjazd 28 maja w sobotę o godz. 9.30 powrót około godziny 15.00. Koszt 10 zł. zapisy w kancelarii i zakrystii.

 

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu uwielbimy aktem publicznym i uroczystym ten chleb i ten kielich, przez który uczestniczymy w Ciele i Krwi Jezusa Chrystusa. Podczas procesji do 4 ołtarzy na Placu wolności podziękujemy Bogu za dar Eucharystii, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo dla Kościoła i Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 po procesji około 12.00, i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do ul. Warszawskiej i wokół rynku naszego miasta. Bardzo proszę aby trudu przygotowania ołtarzy podjęły się te osoby które wykonywały je w tamtym roku, pana Pińskiego Krzysztofa, panią Grażynę Król, druhów OSP, oraz przewodników rodzinny ogródków działkowych, którzy ustawiają ołtarz w tym roku na wejściu do sklepu z butami. Do udziału w procesji już dziś zapraszamy asystę, wspólnotę różańca, orkiestrę, druhów strażaków , poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów, oraz wszystkich parafian i gości. Prosimy o skupienie i modlitewny nastrój, wspierajmy budowę ołtarzy , bierzmy liczny udział we Mszy i procesji. Zadbajmy o dekoracje okien naszych domów nawet jeśli nie znajdują się na trasie procesji niech będzie to okazja do wyznania wiary i znakiem dla innych. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie Przed tak wielkim Sakramentem z modlitwą.

Próba sypania kwiatów we Wtorek o godz. 17.00 przy kościele zapraszamy dziewczynki do sypania niezależnie od wieku.

 

  1. W oktawie Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła o godz. 18.00 w niedzielę o godz. 11.30. Zapraszamy do licznego udziału w tych Mszach św. asystę oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

 

  1. Ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała bardzo proszę aby przygotowali, I ministranci wraz z rodzicami, II młodzież gimnazjalna oraz wolontariusze ŚDM, III pan Krzysztof Piński, IV siostry sercanki.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy we Wtorek Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Zachęcamy do czytania i kupowania Przewodnika Katolickiego przy wyjściu z kościołem 5 za sztukę, polecamy ciekawe artykuły: min. 1. Jezus pośród nas- dlaczego świętujemy Boże Ciało ?.Jesteśmy zwycięzcami – wywiad z charyzmatykiem o zadaniach które daje Jezus Katolikom.  Zachęcamy do lektury.

Na koniec powstańmy i pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Wawrzyńca w intencji solenizantów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje  święto, w intencji chorych, starszych, dzieci i młodzieży w intencji mam – „Pod Twoją obronę… św. Wawrzyńcze módl się