Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Zwykła 5. II 2017r.

  1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy w Piątek św. Scholastyki, w Sobotę NMP z Lourdes Światowy Dzień Chorego , w tym dniu w szczególny sposób modlimy się za chorych.
  1. Pragniemy już dziś podać do wiadomości że w Wielkim Poście odbędzie się przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa tak zwany kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkania odbędzie się w salce katechetycznej w I Niedzielę Wielkiego Postu  o godz. 16.00. Prosimy o zgłaszanie się chętnych na kurs przez rejestrację na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Szczegóły w zakładce „duszpasterstwo” albo „polecamy” na dole strony.
  1. W Środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , zachęcamy do pisania podziękowań i próśb i składanie do skarbony pod obrazem Matki Bożej wraz z ofiarą, w Piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. Przypominamy że od Wielkiego Postu w każdą środę Msza św. o godz. 18.00 będzie Msza św. wspólną, nowennową
  1. W tym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Cecylia Kropska i Roman Ślotała, polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach „wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….
  1. Zachęcamy do kupowania przy wyjściu z kościoła i czytania „Przewodnika Katolickiego” 5 zł. za sztukę Polecamy ciekawe artykuły „Spór o komunię-lekarstwo dla grzeszników czy nagroda dla świętych” „Lekarz 24 h – sakrament chorych to nie ostatnie namaszczenie oraz wiele innych. Zachęcamy do lektury.
  1. Na koniec powstańmy i pomódlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Wawrzyńca w intencji solenizantów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, w intencji chorych, starszych, dzieci i młodzieży – „Pod Twoją obronę… św. Wawrzyńcze módl się za nami.